Kronika Policyjna KPP OLKUSZ 2212.2014 do 23.12.2014

Akcja "ALKOHOL I NARKOTYKI" na drogach  powiatu olkuskiego

19 grudnia 2014 roku w godzinach wieczorowo-nocnych (od 17.00 do 1.00)  olkuska dro¬gów-ka oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie prowadzili działania prewencyjno-kontrolne "alkohol I narkotyki". Głównym celem tych przedsięwzięć jest eliminowanie z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. 

Akcja odbywała się na drogach w Olkuszu i Bukownie. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości 576 kierujących, z czego 2 kierujących znajdowało się w stanie nietrzeźwości a 3 po użyciu alkoholu. 

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędna ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję!  

Więcej patroli w okresie świąteczno-noworocznym

Najbliższe dni to czas wyjazdów świątecznych, to okres wzmożonego ruch pojazdów i pieszych, który przyczynia się do wzrostu zdarzeń na drogach. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać olkuscy policjanci. Od 24 grudnia 2014 roku do 6 stycznia 2015 roku  na drogach pojawią dodatkowe patrole. Mundurowi szczególną uwagę zwrócą na osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających w niedozwolonym miejscu, jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy przewożących dzieci bez fotelików. Będą tez sprawdzać stan techniczny pojazdów. 

W trosce o bezpieczeństwo policjanci radzą: 

Zanim wyjedziesz w podróż:

  • sprawdź stan techniczny pojazdu, którym zamierzasz podróżować (stan ogumienia, oświetlenie, itp.),
  • nie zapomnij zabrać wszystkich niezbędnych dokumentów,
  • sprawdź czy pojazd posiada ważny przegląd techniczny oraz aktualną polisę  ubezpieczeniową,

 Pamiętaj! Brawurowa jazda oraz nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków  na polskich drogach.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu życzą wszystkim podróżującym bezpiecznej drogi!

 

Najbliższe Wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń!

Kolorystyka

Obraz Tła

Kolor Nagłówki

:

Kolor Treści

: